Pivoňkové dny jsou úspěšné. A budou další.

17.09.2021

Nebývalý zájem doprovází pivoňkové dny, které pořádá na jihu Čech iniciativa Pivoňka. Tu založila Pavla Pivoňka Vaňková z Lišova na Českobudějovicku, kandidátka na poslankyni a členka Krajského výboru STAN v Jihočeském kraji.

Pivoňkové dny, které odpoutávají děti od počítačů, tabletů nebo mobilů a přivádějí je ke zdravému pohybu, jsou tak úspěšné, že se hlásí další a další organizace, které se chtějí do projektu zapojit. "Velmi vydařený byl Pivoňkový den v českobudějovické jump aréně JUMP FAMILY. Setkaly se tu navíc handicapované děti s těmi zdravými. Zvládaly překážky společně, pro knekteré děti to bylo vůbec poprvé. Dohodli jsme se, že budeme i nadále spolupracovat a akci v následujících letech ještě rozšíříme," uvedla Pavla Pivoňka Vaňková.

Pivoňkové dny se konají různě po Jihočeském kraji. Velmi úspěšnou akcí byl den na českobudějovickém Dynamu. Už v sobotu 18. září pořádá Pivoňka společně se spolkem Zliváci Pivoňkový pochod pro budoucnost. Výtěžek z dobrovolného startovného poputuje do Chelčického domova sv. Linharta, které pečuje o lidi se sníženou soběstačností. I na tento pochod naváží další. "A to ještě v letošním roce. Součástí budou vždy lekce správné chůze s nordic walking holemi, které povede certifikovaná lektorka," dodala Pavla Pivoňka Vaňková.