JAK POMÁHÁME

Aktuální projekty
 

Den s IZS

10.06.2024

Moje Iniciativa Pivoňka podporuje všechny aktivity, které dostanou děti od tabletů, počítačů a mobilních telefonů. Nechyběli jsme proto ani u zábavného odpoledne plného her, sportu a zdravého pohybu, které připravili policisté, hasiči společně s českobudějovickým Sportovním klubem policie. Děti se těšily z ukázky policejní a hasičské techniky,...

Zánik Nábytkové banky Jihočeského kraje, která fungovala v Českých Budějovicích od roku 2016 a pozastavila provoz z důvodu nedostatečného financování v září roku 2023, znamenal nejen pro neziskové organizace, poskytovatele sociálních služeb a lidi v nouzi zásadní problém. V podstatě ze dne na den přišli o přístup k nábytku, který jim veřejnost a...

Nechceme být krajem, kde služba nábytkové banky nebude fungovat. Udělám vše proto, aby se její činnost obnovila. Proto pořádám v pondělí 22. dubna od 14.00 ve své poslanecké kanceláři kulatý stůl.

Náklady na spotřebu elektrické energie pro svícení ve výši cca. 75 % procent uspoří už v letošním roce díky daru azylový dům pro rodiny s dětmi v Husinci na Prachaticku, který je největší svého druhu v Jihočeském kraji. Pocítí také snížení nákladů na údržbu světelné soustavy v řádech desítek tisíc korun během životnosti technologie.

Zapálená pro charitu. Dnes jsem v Lomnici nad Lužnicí pokřtila charitativní svíčky, kterých jsem se stala patronkou. Vyrobili je klienti zdejší sociálně terapeutické dílny Motýl, kterou zřizuje třeboňská Charita. Děkuji Simoně Bohaté, mimo jiné úspěšné spisovatelce, která s myšlenkou těchto svíček přišla. A přeji svíčkám, ať se dobře prodávají a...

V lednu poslední část sbírky Iniciativy Pivoňka získali v Dětském domově ve Zvíkovském Podhradí. "Využijí ji dva sourozenci, kteří se osamostatňují. Budeme také rádi, pokud ve sbírce budete pokračovat," dodal zdejší ředitel Vilém Fink.

Start do nového života se rozhodla ulehčit Iniciativa Pivoňka mladým lidem, kteří opouštějí dětské domovy, osamostatňují se a začínají žít ve vlastním. Předá jim základní vybavení do domácnosti jako jsou například talíře, hrnky, skleničky nebo i hrnce. Právě tyto věci jim pomohou vytvořit pocit domova.

Od počítačů a tabletů na zdravý vzduch! A to není vše. Prokázání fyzické zdatnosti a znalostí z oblasti branné bezpečnosti – to jsou Prácheňské přebory středních škol, které proběhly v Písku. Iniciativa Pivoňka věnovala vítězům reflexní vesty. Studenti v šestičlenných družstvech se utkali například ve střelbě, fyzické zdatnosti, nebo plavbě na...

Na jízdu parníkem vyrazili senioři z Domova důchodců z Horní Plané. Na výletní loď nastoupili v neděli 1. října ve 14.00 a vyjeli na lipenské jezero. Přesně jak si napsali do projektu Ježíškova vnoučata. Jejich sen se rozhodla vyplnit Iniciativa Pivoňka, která se stará o rodiny s dětmi na jihu Čech.

Novinky ze světa sportu! V uplynulém týdnu jsem předala za svou Iniciativa Pivoňka již druhou sadu pivoňkových dresů starším žákům a dorostencům SK Lišov. Mám velkou radost, že sluší nejen klukům, ale i lišovským děvčatům. Podpora sportu na čerstvém vzduchu je pro mne klíčová, a to byl také jeden z důvodů, proč jsem založila Iniciativu Pivoňka....A CO TEĎ?

Podpořte naše úsilí