Pochodem za budoucnost podpoříme domov sv. Linharta

07.09.2021

Pochod pro budoucnost pořádá v sobotu 18. září ve Zlivi na Českobudějovicku spolek Zliváci ve spolupráci s iniciativou Pivoňka. Výtěžek z dobrovolného startovného tohoto Pivoňkového pochodu poputuje do Chelčického domova sv. Linharta, které pečuje o lidi se sníženou soběstačností.

"Sejdeme se všichni u myslivecké chaty ve Zlivi. Ve 14.00 budou mít možnost zájemci nacvičit si správnou chůzi s nordic walking holemi. Přijede vyškolená instruktorka. Ve 14.30 hodin odstartuje vlastní pochod. Půjde se ke Kubatovu pomníku. Trasa je dlouhá zhruba 6 kilometrů. Lidé ji budou moci zdolat buď hromadně nebo individuálně," uvedl Václav Škopek ze spolku Zliváci.

V 17.00 se uskuteční slavnostní vyhlášení a slosování o ceny a o půl hodiny později začnou hrát kytary k tanci i poslechu. "Startovné je dobrovolné a poputuje na dobročinné účely pro Chelčický domov sv. Linharta. Podpořit domov mohou lidé také nákupem výrobků klientů před startem pochodu. Takže přijďte rozhýbat vaše tělo na zdravém vzduchu a ještě k tomu podpořit budoucnost tohoto tolik potřebného domova," sdělila Pavla Pivoňková Vaňková, zakladatelka iniciativy Pivoňka. Ta se věnuje zejména pomoci jihočeským rodinám, ale jedním z témat je i pohyb na čerstvém vzduchu.