Podpora dětským domovům

18.12.2023

Start do nového života se rozhodla ulehčit Iniciativa Pivoňka mladým lidem, kteří opouštějí dětské domovy, osamostatňují se a začínají žít ve vlastním. Předá jim základní vybavení do domácnosti jako jsou například talíře, hrnky, skleničky nebo i hrnce. Právě tyto věci jim pomohou vytvořit pocit domova.

"Udělali jsme si průzkum mezi jihočeskými dětskými domovy a o toto vybavení je mezi nimi velký zájem. Přechod z dětských domovů do samostatného života je přeci jenom náročný, a to nejen psychicky, ale i finančně. Rozhodli jsme se pomoci a díky sbírce, kterou jsme uspořádali, můžeme alespoň některé děti podpořit a pomoci jim se startem do nového života," sdělila zakladatelka Iniciativy Pivoňka Pavla Pivoňka Vaňková, která je zároveň poslankyní a místopředsedkyní sociálního výboru.

V pondělí 18. prosince sbírka poputuje do Dětského domova v Boršově nad Vltavou a v úterý se dočkají také v Dětském domově v Horní Plané. "Pokračovat pak budeme i v příštím roce. Vzhledem k tomu, že je o sbírku zájem, vyhlásíme ji znovu, aby se dostalo i na další děti z dětských domovů," doplnila Pivoňka Vaňková.