Seniorům se splní přání, pojedou parníkem

19.12.2022

Klientům z Domova důchodců v Horní Plané na Českokrumlovsku se splní přání. Chtěli se vydat na lipenské jezero na parníku, který tady jezdí. Napsali proto projektu Ježíškova vnoučata. Jejich sen se rozhodla vyplnit Iniciativa Pivoňka, která se stará o rodiny s dětmi na jihu Čech.

"Každoročně v období adventu pomáháme seniorům, kteří nemají to štěstí a nemohou být doma. V loňském roce jsme pro ně pekli a zdobili perníčky, letos jsme se rozhodli splnit přání takto. Jakmile jsem na stránkách Ježíškových vnoučat viděla toto přání, neváhala jsem a rozhodla jsem se jej splnit," sdělila zakladatelka Iniciativy Pivoňka Pavla Pivoňka Vaňková.

Seniorům předala v neděli 18. prosince voucher a pak se s nimi domluví, až začnou lodě opět na Lipně jezdit, na termínu plavby.

"Měli jme obrovskou radost, když jsme viděli, že si někdo přání rezervoval. Nadšení jsou hlavně senioři, kteří doslova touží po tom, aby se mohli parníkem projet. To oni přišli s tímto přáním a projektem," uvedla ředitelka Domova důchodců v Horní Plané Renata Březinová.