Zdravé děti skákaly s handicapovanými. A rozhodně ne naposledy.

05.09.2021

Děti z českobudějovického Centra Arpida a z MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené z Českých Budějovic si minulé pondělí poprvé vyzkoušely, jaké to je zdolat adrenalinové překážky a trampolíny v českobudějovické jump aréně JUMP FAMILY. Skoky zvládaly společně se svými zdravými vrstevníky. Rozhodně ne naposledy. Akce se bude zcela určitě opakovat.

"Pivoňkový den, v jehož rámci si handicapované děti mohly náš park zcela zdarma vyzkoušet, se podařil. Líbil se nejen těmto dětem, ale i našim stálým zákazníkům. Bylo to emoce a zdravý pohyb všech dětí. Bylo to prostě super. Dohodli jsme se, že založíme tradici a budeme v ní pokračovat. Minimálně opět za rok," vysvětlil manažer týmu JUMP FAMILY ČESKÉ BUDĚJOVICE Petr Vaněrek. Akce se zúčastnily stovky dětí.

S nápadem propojit pohyb handicapovaných dětí s těmi zdravými se zrodil v iniciativě Pivoňka.

"Naše iniciativa podporuje všechny sportovní aktivity, které za prvé dostávají děti od počítačů, tabletů a mobilů k aktivnímu pohybu, a za druhé umožňují pohyb všem dětem. Zdravým i handicapovaným. Bez rozdílu. A to představuje právě českobudějovická jump aréna," vysvětlila Pavla Pivoňka Vaňková, zakladatelka iniciativy Pivoňka. Pivoňkové dny se konají různě po Jihočeském kraji. Naposledy to bylo na českobudějovickém Dynamu.

Jump aréna neváhala ani na chvilku, když ji iniciativa oslovila. "Jsme rádi, když u nás lidé zapomenou na své problémy, ponoří se zcela do atmosféry dobrodružství a zábavy. Naší misí je inspirovat pohybem a bavit se. Stejně to má i iniciativa Pivoňka. Takže nebylo co řešit," vysvětlil dodal Vaněrek, Doplnil, že adrenalinové hřiště se skládá z více než 1100 metrů čtverečních vzájemně propojených trampolín a atrakcí.