Ze školních potřeb se radují další děti uprchlíků

15.03.2022

Školní potřeby jako jsou batohy, propisky, penály, tužky, ale například i pracovní sešity. To vše obsahuje pivoňková sbírka školních potřeb pro děti ukrajinských uprchlíků. Ty začínají chodit do dětských skupin, kde se budou adaptovat na nové prostředí a jazyk
"Byli jsme v minulém týdnu oslovení, zda bychom nedokázali uspořádat sbírku pro ukrajinské děti, které se chystají ve Frymburku do školy, ale chybějí jim veškeré školní pomůcky. Pustili jsme se do toho a sbírka má ohromný úspěch. Sbírají lidé po celém Jihočeském kraji a připojily se i firmy. Nyní nás kontaktují školy a obce a žádají nás o tyto pomůcky do škol," sdělila Pavla Pivoňka Vaňková, zakladatelka Iniciativy Pivoňka, která sbírku organizuje.
V pondělí se dočkaly děti, které navštěvují skupinu ve školu v Libníči na Českobudějovicku. V úterý ve 8.00 hodin ráno obdrží pomůcky děti ubytované v internátu Středního odborného učiliště v Lišově na Českobudějovicku a v 15.00 dojde k předání sbírky u starosty Vodňan Milana Němečka pro děti ze zdejší základní školy.

Předání sbírky:
Úterý 15.3. v 8.00 Internát SOU Lišov
Úterý 15.3. v 15.00 kancelář starosty Vodňan Milana Němečka