Pivoňka pomáhá - říct si o pomoc není ostuda

Iniciativa Pivoňka pomáhá všem, kdo to potřebují. Říct si o pomoc není ostuda. provedeme vás nyní systémem pomoci, kterou v současné době nabízí stát.

Jde o jednorázovou dávku, která pomáhá lidem v náročné životní situaci. Dávka je určena na řadu událostí, jako je např. oprava či pořízení pračky, kroužky dítěte, mimořádná událost (třeba povodně nebo požár) nebo je člověk v náročné finanční situaci.

Je určen všem, kterým po zaplacení bydlení zůstává málo peněz (méně než tzv. částka živobytí, nejčastěji jde o životní minimum rodiny). Příspěvek je určen především na jídlo, oblečení nebo hygienické potřeby. Pokud již dostáváte příspěvek na živobytí, můžete požádat také o doplatek na bydlení, který Vám pomůže uhradit bydlení.

Pokud máte nízké příjmy, možná máte nárok na přídavek na děti. Ten dostane
každá domácnost, jejíž příjem je nižší než 3,4násobek životního minima. Výše životního minima konkrétní domácnosti se odvíjí od počtu členů a věku dětí. V případě Novákových (2 děti 5 a 10 let) je životní minimum rodiny 13 350 Kč a protože je jejich celkový...

Pokud dáváte za bydlení více než 30 % Vašeho rodinného příjmu (v Praze 35 %), máte nárok na příspěvek na bydlení. Příspěvek Vám sníží náklady na bydlení tak, abyste z vlastní kapsy platili za bydlení maximálně 30 % (35 % v Praze). Zažádat o dávku nebo dvakrát ročně doložit náklady je nově možné online z domova.